Türkiye Cumhuriyeti

New York Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Seçimler İçin Başkonsolosluğumuzda 17-25 Ekim Tarihleri Arasında Sandık Kurulacaktır. , 16.10.2015

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Başkonsolosluğumuzda 17-25 Ekim tarihleri arasında sandık kurulacaktır. 

 

Başkonsolosluğumuz seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlarımız, 17 Ekim Cumartesi ile 25 Ekim Pazar günleri arasında, haftasonları da dâhil olmak üzere, saat 10:00’dan 19:00’a kadar“825 3rd Ave. 5th Floor, New York, NY 10022” adresine gelerek oylarını kullanabileceklerdir.

 

Vatandaşlarımız Başkonsolosluğumuz seçmen kütüğüne kayıtlı olup olmadıklarını https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtdisi.jsp adresinden öğrenebilirler.

 

Vatandaşlarımız oy kullanmaya gelirken,  yanlarında Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numarasını taşıyan, nüfus cüzdanı, resmi dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, sürücü belgesi, hakim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen mesleki kimlik kartı, avukat, noter ve askeri kimlik kartı gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmi nitelikteki belgelerden birini getirmek zorundadır. ABD makamları tarafından düzenlenen kimliklerle oy kullanılması mümkün değildir.

 

Yurtdışı seçmen kütüğünde kaydı bulunmayan veya başka bir temsilciliğimize kayıtlı olan seçmenlerin, Başkonsolosluğumuzda oy kullanması mümkün olamayacaktır.

 

Bununla birlikte, yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı seçmenler, 1 Kasım 2015 tarihine kadar gümrük kapılarında oy verebilirler.

 

Seçimlerle ilgili her türlü soru için Yurtdışı Seçmen Çağrı merkezi +90 444 9975 hattından 7/24 hizmet vermektedir.

 

 

Saygıyla duyurulur.

 

T.C. New York Başkonsolosluğu

consulate.newyork@mfa.gov.tr