Türkiye Cumhuriyeti

New York Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Yarın (31 Temmuz) Başlayacak Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine İlişkin Duyuru , 30.07.2014

31 Temmuz-3 Ağustos 2014 tarihleri arasında Türkevi’nde gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin en hızlı ve düzenli şekilde tamamlanabilmesi amacıyla aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi istirham olunur:

1) “Oy Verme Günü Belirleme Sistemi”nden randevu almayan seçmenlerin, sistem tarafından otomatik olarak belirlenecek oy verme tarih ve saat aralığı  ile sandık numaralarını YSK’nın internet sitesinden öğrenmeleri ve kendileri için belirlenen tarihte oy vermeye gelmeleri gerekmektedir. Randevu gününü geçiren seçmenlerin hiçbir şekilde sandıkta oy kullanamayacaklarını, bu durumdaki vatandaşlarımızın sadece Türkiye’deki gümrük kapılarında oylarını verebileceklerini önemle hatırlatırız.

2) Seçmenlerin oy kullanabilmeleri için beraberlerinde T.C. kimlik numaralarını içeren nüfus kâğıdı veya T.C. pasaportlarını bulundurmaları gerekmektedir. ABD makamlarınca verilen kimlikler (ABD pasaportu vb.) oy verebilmek için geçerli kimlik olarak kabul edilmeyecektir.

3) Seçimler dört gün boyunca her gün sabah saat 08.00’de başlayacak, akşam saat 17.00’de sona erecektir. Saat 17.00’den sonra gelen vatandaşlarımız YSK tarafından belirlenen kurallar gereği oy kullanamayacaklardır.

Saygıyla duyurulur.

T.C. New York Başkonsolosluğu