Türkiye Cumhuriyeti

New York Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Türk - Amerikalı Hukukçular Konferansı , 07.01.2014

Türk-Amerikalı Hukukçuların New York’ta düzenleyecekleri konferansa ilişkin duyuru aşağıdadır:

 

“Türk-Amerikalı Hukukçular İlk Konferansları için New York’ta Buluşuyor!

Türk-Amerikalı Hukukçular Konferansı (TALC) 31 Ocak 2014 Cuma günü New York Law School’da gerçekleşecektir.

Türk-Amerikalı hukukçuları biraraya getirecek olan konferans hukukçular arasındaki iletişim ağını güçlendirmeyi, mesleki dayanışma ortamını yaratmayı ve Türk Amerikalı hukukçuları bir kurumsal yapı altında birleştirmeyi amaçlamaktadır.

Türk-Amerikalı gönüllü hukukçuların katkılarıyla hayata geçen konferansa Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı, New York Başkonsolosluğu ve Amerika’nın öndegelen Türk dernekleri desteklerini esirgememişlerdir.

New York Law School’da sabah saat 08:30’da kayıtla başlayacak olan konferans, değerli konuşmacılarımızla zenginleşen üç panel, önde gelen Türk-Amerikalı hukukçularımızın onurlandırılacağı öğle yemeği programı, “think tank” tartışma ortamı, öğrenciler için “prelaw” seminar, networking toplantısıyla gün boyunca devam edecek ve 17.00 - 19:00 saatleri arasında verilecek bir resepsiyonla sona erecektir. Detaylı program ve daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret ediniz.

Ön kayıt zorunludur ve katılımcı kontenjanı sınırlıdır. İlgilenen katılımcıların en kısa sürede TALC websitesini ziyaret ederek (http://talconference.com) kayıt yaptırmaları rica olunur.”

 

Saygıyla duyurulur.

T.C. New York Başkonsolosluğu