Türkiye Cumhuriyeti

New York Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

T.c. New York Başkonsolosu M. Levent Bilgen’in Vatandaşlarimiza Mesaji , 31.10.2012

T.C. NEW YORK BAŞKONSOLOSU M. LEVENT BİLGEN’İN

VATANDAŞLARIMIZA MESAJI

 

ABD’nin doğu kıyılarını vuran, özellikle New York şehri ve çevresinde son 200 yılda yaşanan en büyük kasırga olan Sandy’den etkilenen vatandaşlarımıza, şahsım ve tüm mesai arkadaşlarım adına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum.

Başkonsolosluğumuza şu ana kadar ulaşan haberlerden, görev bölgemizdeki vatandaşlarımızın yoğun olarak yerleşik bulundukları Brooklyn ile New Jersey Eyaleti’nin kuzey kesiminde birçok vatandaşımızın ve işletmecimizin maddi kayba uğradıkları üzüntüyle öğrenilmiştir. Diğer yandan, kasırganın ağır tahribata yol açtığı bölgelerdeki vatandaşlarımızın ciddi bir sağlık sorunu ile karşılaşmamış olmaları tek teselli kaynağımızdır.

Çeşitli vesilelerle ABD’nde bulunan ve THY ile ülkemize dönmeyi öngören vatandaşlarımızın, Sandy Kasırgası’ndan ötürü son birkaç gündür iptal edilen seferler nedeniyle New York’ta mecburen konaklamak durumunda kaldıkları da bilinmektedir. THY New York Bölge Müdürlüğü, yolcuların Türkiye’ye en kısa zamanda ulaşabilmeleri için ABD Sivil Havacılık makamlarından gerekli izinleri almak hususunda azami gayret sarfetmekte olup, bir kısım yolcuları Vaşington ve Şikago hatlarına yönlendirmektedir.

Vatandaşlarımızın ihtiyaç halinde müracaat edilebilecekleri çağrı merkezleri irtibat bilgileri aşağıda kayıtlıdır.

T.C. New York Başkonsolosluğu olarak, görev bölgemizde Sandy Kasırgası’ndan etkilenen vatandaşlarımıza ve ailelerine geçmiş olsun dileklerimizi yineler, saygılarımızı sunarız.

 

T.C. New York Başkonsolosluğu Kriz Çağrı Merkezi

Tel: +1-201-515-4417

 

T.C. Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Çağrı Merkezi

Tel: +1-888- 566-7656

 

THY Çağrı Merkezi

Tel: +1-800-874-8875