Türkiye Cumhuriyeti

New York Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

23-24 Haziran 2012 Tarihleri Arasında Atlanta'da Gerçeklertirilen 'gezici Konsolosluk Hizmetleri' , 27.06.2012

23-24 HAZİRAN 2012 TARİHLERİ ARASINDA ATLANTA’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN

“GEZİCİ KONSOLOSLUK HİZMETLERİ” 

 

 

Medyamızın Değerli Mensupları,

 

Görev çevremizde bulunan vatandaşlarımızın talebi üzerine başlattığımız “Gezici Konsolosluk Hizmetleri” çerçevesinde, Pennsylvania Eyaleti’nin Levittown kasabası ve Florida Eyaleti’nin Miami kentinin ardından, 23-24 Haziran 2012 tarihleri arasında Georgia Eyaleti’nin Atlanta kentine gidilmiştir.

Bu çerçevede, aracılığınızla New York’ta kain basın-yayın organlarında yer alan duyuruların yanısıra, Dışişleri Bakanlığımızın katkıları ile Georgia Eyaleti’nde yaşayan ve Başkonsolosluğumuzda kayıtlı bulunan 1400 civarında vatandaşımızın e-posta adreslerine doğrudan duyuru gönderilmiştir.

Atlanta’da iki gün boyunca yaklaşık 300 vatandaşımızın başvurusu alınmıştır.

Georgia’da mukim bir derneğimizin aracılığıyla hizmet alanında kurulan fotokopi makinesi ile 3000 civarında fotokopi bila ücret çekilmiştir.

“Gezici Konsolosluk Hizmetleri”nin organizasyonu kapsamında özverili bir şekilde yardımcı olan tüm vatandaşlarımıza ve özellikle kıymetli üniversite öğrencilerimize bu vesileyle şükranlarımızı sunarız.

La Guardia havaalanında meydana gelen teknik arıza nedeniyle, Atlanta’ya giden tüm uçak seferlerinin iptal edilmiş olması sonucunda “Gezici Konsolosluk Hizmeti” veren Başkonsolosluğumuz mensupları gecikmeli olarak Philadelphia üzerinden Atlanta’ya varabilmişlerdir. Bu nedenle, 23 Haziran Cumartesi günü “Gezici Konsolosluk Hizmetleri”ne birkaç saatlik gecikmeyle başlanabilmiştir. Bu gecikmenin vatandaşlarımız açısından yarattığı mağduriyetten dolayı üzüntülerimizi tekrar ifade ediyor, gösterdikleri sabır ve anlayış için teşekkür ediyoruz.

Levittown ve Miami’nin ardından Atlanta’da icra edilen “Gezici Konsolosluk Hizmetleri”nin vatandaşlarımızın yararına bir işlev gördüğü teyit olunmuştur. Vatandaşlarımızın ihtiyacına binaen, ileriki aylarda Pennsylvania başta olmak üzere, North Carolina ile Florida Eyaletlerine gidilmesi planlanmaktadır.  

Saygılarımızla,